Kompaktný zameriavač MEOPTA MeoAce 5×40

Akcia - 56%
Cena s DPH:
1 399,00 € 620,83 €
Cena bez DPH:
1 165,83 € 517,36 €
Doba dodania:
2 - 3 dni
Obj. čislo:
930015
-+

Kompaktný zameriavač MEOPTA MeoAce 5×40

Kompaktný puškový zameriavač MeoAce 5x40 je určený, v spojení s ručnou strelnou zbraňou (maximálna energia zbrane 3 500 J – napríklad presná puška, útočná puška, guľomet a ďalšie automatické či poloautomatické zbrane), predovšetkým na pozorovanie, detekciu a zameranie cieľov.

- Antireflexná vrstva MeoBright.
- Hydrofóbna vrstva MeoDrop.
- Teleso z hliníka a magnézia.
- Plnené dusíkom.
- Vodotesný, nárazu-odolný, odolný proti poškodeniu.

Zámerná osnova umožňuje rýchle a presné zamierenie na cieľ cez deň aj v noci. Pri nasvietení sa zámerná osnova zobrazí na červeno. Úroveň jasu nasvietenia je voliteľná pomocou otočného prepínača (12 úrovní jasu pre denné a nočné použitie).
Napájanie je riešené pomocou batérie typu AA, 1,5 až 3,6 V.

Špeciálna zámerná osnova pre streľbu aj na veľké vzdialenosti pomocou balistickej stupnice pre náboj 5,56 x 45 NATO (platí aj pre 7,62 x 51 NATO).
Konkrétne vzdialenosti streľby sú na zámernom obrazci vyznačené horizontálnymi čiarami v intervale po 100 m platia pre zbraň nastrelenú na 100 m.
POZNÁMKA:
Čísla na balistickej stupnici udávajú vzdialenosť v stovkách metrov. Priesečník horizontálnej čiary s vertikálnou udáva zámerný bod pre uvedenú vzdialenosť (napr. zamierenie priesečníkom čiar s označením 4 predstavuje streľbu na 400 m). Dĺžky horizontálnych čiar zodpovedajú vždy šírke ale veľkosti 0,5 v danej vzdialenosti.

Ostriaci okulár umožňuje užívateľovi korigovať vadu oka v rozsahu ±4 dpt s presným zaostrením obrazu a zámernej osnovy.
V optickom prístroji sú použité špeciálne vyvinuté optické vrstvy na dosiahnutie optimálnej dennej a nočnej priepustnosti (MeoBright) a vrstvy brániace zachytávaniu vody na vonkajších optických plochách (MeoDrop).

Mechanická konštrukcia je navrhnutá tak, aby optický prístroj splnil požiadavky noriem MIL-STD-810 „Skúšky vplyvu prostredia“ (STANAG 4370).

Prístroj sa na zbraň upevňuje pomocou montáže. Prístroj tiež umožňuje použitie príslušenstva (voštinová clona, oranžový či antilaserový filter) a je opatrený klapkovými krytkami.
Na hornej ploche prístroja je upínacia lišta štandardizovaného rozhrania STANAG 4694, na ktorú je možné upnúť ľubovoľné prídavné zariadenie.

POZN: Montáž nie je súčasťou štandardného balenia.

POZN: Pri objednávke si aktuálnu dostupnosť preverte telefonicky v predajni.


Fotogaléria k produktu Kompaktný zameriavač MEOPTA MeoAce 5×40

ParameterHodnota
Typ zámernej osnovy osvetlená
Zväčšenie
Zorné pole (°)4
Objektív 40 mm
Vzdialenosť výstupnej pupily 65 mm
Dioptrický rozsah okuláru +/- 4 D
Rektifikačný rozsah (cm / 100m)232
Rektifikačný rozsah (MOA)+/- 40
Rektifikačný krok (cm / 100m)2
Krok rektifikácie 0,2 mRAD
Napájaniebatérie typ AA / 1,5-3,6 V
Regulácia jasu šípky zámernej osnovy:12 polôh
Rozmery (D×V׊) (mm):185×57×63
Hmotnosť (g)450
Funkcia automatického vypnutia ÁNO (po 8 hodinách)
Signalizácia vybitej batérieÁNO
  Cena bez DPH
  0 ks za 0,00 €
  Cena s DPH
  0 ks za 0,00 €
  Navrch stránky

  UPOZORNENIE

  Stránky, na ktoré sa chystáte vstúpiť sú určené len pre odbornú verejnosť v oblasti zbraní a streliva. Vstupom na ne vyhlasujete, že ste držiteľom zbrojného preukazu alebo zbrojnej licencie.

  Websites you are about to enter are dedicated to experts in field of firearms and ammunition. You state that you are firearms licence or permit holder by entering these sites.

  Vstúpiť