RECKNAGEL, Nemecko

 

V roku 1867 rodinný podnik začal výrobu mušiek na mieridlá a príslušenstva pre zbrojársky priemysel v Suhl v Durínsku. Po skončení druhej svetovej vojny, obsadení sovietskymi okupačnými silami a vyvlastnení sa spoločnosť presťahovala do Schweinfurtu v Bavorsku.

Montáže pre puškohľady loveckých pušiek boli pridané do sortimentu a od tej doby sú jeho podstatnou súčasťou.

V roku 2010 spoločnosť RECKNAGEL uviedol na trh svoju radu taktických úchytiek a doplnkov pre civilný sektor ako aj štátne orgány pod značkou „ERATAC®“. Desaťročia skúseností, ako aj neustála výmena skúseností s používateľmi viedli k neustálemu rozširovaniu sortimentu.

Všetky výrobky ERATAC® sú vyrábané podľa vojenských štandardov, takže spĺňajú najvyššie požiadavky a osvedčili sa na rôznych zbraňových systémoch na celom svete.

V roku 2016 spoločnosť pokračovala v rozširovaní sortimentu poľovníckych výrobkov a začala vyrábať tlmiče, ktoré sú distribuované pod značkou „ERA-Silencer“.

Ako tradičný rodinný podnik sa spoločnosť Recknagel spolieha na trvalo udržateľnú kvalitu a špičkovú technológiu. Neustále investície do technológií viedli k zavedeniu počítačom riadených systémov najnovšej generácie, ktoré zaručujú 100% kvalitu „Made in Germany“.

150 rokov spoločnosti Recknagel

1867 – všetko sa začína  v Albrechte (blízko Suhl v Durínsku), keď puškár Adolf Recknagel urobí prvý krok k vlastnému podnikaniu využívajúc znalosti získane prácou vo firme J.P. Sauer & Son. Zo začiatku vyrábal mušky na mieridlá a ďalšie komponenty pre továreň na zbrane v Suhl. Jeho syn a zať založili spoločnosť, ktorá je pomenovaná Reitz & Recknagel.

1933 – Christian Recknagel, vnuk zakladateľa spoločnosti prevzal spoločnosť. Rodina Reitzových sa v podnikaní viac neangažuje. Meno spoločnosti ale ostáva nezmenené.

1945 – Reitz & Recknagel prestávajú existovať ako dôsledok zásahu ruských okupačných vojsk. Všetko súkromné vlastníctvo je znárodnené. Christian Recknagel odchádza z Durínska a nachádza nový domov v Bavorsku.

1948 – Nový začiatok v Schveinfurte. Christian Recknagel vyrába domáce spotrebiče. Keď však získava licenciu na výrobu komponentov na zbrane, začína opäť s produkciou mieridiel.

1950 – Erich Recknagel, syn Christiana Recknagela sa stáva podielnik v otcovej firme.

1961 – Po smrti Christiana Recknagela, sa Erich Recknagel presunie do ďalšieho objektu spoločnosti v Schweinfurte.

1969 -  Georg Recknagel, syn Ericha Recknagela sa stáva podielnik v spoločnosti a postupne získava až 100% podiel. Spoločnosť sa teraz volá “G.C.Recknagel Feintechnik“.

2000 – Georg Recknagel prevádza svoj podiel na svoju dcéru Gabrielu Recknagel, 6. generáciu rodiny Recknágelovcov.

2006 – Spoločnosť sa sťahuje z Schweinfurtu do Bergrheinfeldu, kde väčšia fabrika poskytuje dostatok miesta pre väčší počet zamestnancov a výrobné zariadenia.

2010 – Recknagel spúšťa novú produktovú radu. Pod menom “ERATAC“ začína spoločnosť vyrábať taktické montáže a príslušenstvo pre civilný aj vojenský sektor.

2016 – Recknagel rozširuje celkové produktové portfólio o moderné, ľahké lovecké tlmiče.

2017 -  Pod vedením Gabriely Recknagel spoločnosť oslavuje 150 rokov svojej činnosti.

  Cena bez DPH
  0 ks za 0,00 €
  Cena s DPH
  0 ks za 0,00 €
  Navrch stránky

  UPOZORNENIE

  Stránky, na ktoré sa chystáte vstúpiť sú určené len pre odbornú verejnosť v oblasti zbraní a streliva. Vstupom na ne vyhlasujete, že ste držiteľom zbrojného preukazu alebo zbrojnej licencie.

  Websites you are about to enter are dedicated to experts in field of firearms and ammunition. You state that you are firearms licence or permit holder by entering these sites.

  Vstúpiť