NOBLEX E-Optics, Nemecko

   

Spoločnosť vyrástla z binokulárnej výroby predchodcov spoločnosti Carl Zeiss AG pred druhou svetovou vojnou. V roku 1952 bola založená spoločnosť VEB Carl Zeiss Jena v Eisfelde v tom čase východnom Nemecku. Od dodávateľa súčiastok a predmontážnych produktov pre závody Zeiss v Jene sa spoločnosť v nasledujúcich rokoch neustále vyvíjala, aby sa stala výrobcom precízneho optického spotrebného tovaru a priemyselných výrobkov. Okrem toho VEB Carl Zeiss Jena vyrábala vojenskú optiku pre ozbrojené sily Nemeckej demokratickej republiky (NDR), ako je ďalekohľad NVA DF 7x40 a NVA EDF 7x40.

Rok po znovuzjednotení Nemecka prevzal závod Eisfeld spoločnosti Jenoptik Carl Zeiss Jena GmbH, ktorý v tom čase zamestnával 550 ľudí, Bernhard Docter, ktorý spoločnosti a výrobkom zapožičal svoje meno. Spoločnosť sa začala obchodovať pod názvom DOCTER-Optic-Eisfeld GmbH a pokračovala vo výrobe ďalekohľadov, puškohľadov, pozorovacích ďalekohľadov, zväčšovacích skiel a optoelektronických meracích zariadení. Spoločnosť DOCTER-Optic vo Wetzlari vyhlásila bankrot celého podniku 15. novembra 1995.

Od 1. mája 1997 pokračovala časť podniku so 40 zamestnancami ako časť spoločnosti Analytik Jena GmbH, s ktorou boli tradične dobré vzťahy. Už prvý rok po dokončení prevzatia skonči s veľmi dobrým obratom a výsledkami. Do roku 2006 spoločnosť DOCTER Optics zamestnávala 100 zamestnancov.

1. mája 2016 spoločnosť DOCTER Optics získala NOBLEX GmbH, dcérska spoločnosť frankfurtskej holdingovej spoločnosti VF Capital GmbH. Na výstave IWA v roku 2018 sa začal proces zmeny značky a väčšina výrobkov získala značku NOBLEX. Väčšina starších modelových radov bola ukončená v roku 2018 a nové produkty boli premenované v súlade s nomenklatúrou značiek NOBLEX.

Pri vývoji a výrobe optoelektronických výrobkov spoločnosť NOBLEX GmbH pokračuje v hrdej tradícii výrobných zariadení spoločnosti Carl Zeiss v Jene a neskôr v Eisfelde v Durínsku. 150 ročný príbeh úspechu v optických zariadeniach poukazuje na obrovské množstvo skúseností v optike, mechanike a elektronike. Noblex to považuje za stimul a povinnosť pokračovať v tejto tradícii, ktorá vychádza z Zeiss, Docter a Analytik Jena s vášňou a duchom plným inovácií.

V sídle spoločnosti v Južnom Durínsku sa vytvára optika, ktorá sa vyznačuje vynikajúcimi normami kvality. Portfólio vysokovýkonnej optiky dnes kombinuje klasické výrobky, ako sú ďalekohľady a teleskopické zameriavače, s modernými optoelektronickými zariadeniami. Miniaturizované priezorové systémy (kolimátory), ktoré sú známe po celom svete pod názvom DOCTERsight / NOBLEXsight udávajú trendy v poľovníctve a športe.

Po problémoch a vyhlásenej insolventnosti spoločnosti NOBLEX GmbH (9/2020), je v novembri 2020 založená spoločnosť NOBLEX E-Optics GmbH, so sídlom v predchádzajúcom závode v Eisfelde. Spoločnosť NOBLEX E-Optics GmbH prevzala základné imanie bývalej spoločnosti, ako aj všetky jej záväzky. S vysoko motivovaným tímom je pripravená čeliť výzvam trhu s športovou optikou. Popri existujúcom sortimente výrobkov, ako je NOBLEX Sight II, ďalekohľady a puškohľady sa chce spoločnosť NOBLEX E-Optics GmbH v budúcnosti viac zameriavať na „E-“ elektronické produkty v oblasti nočného videnia, laserových diaľkomerov a technológie tepelného zobrazovania. Spoločne s partnerom Buchert + Feil, ktorý prevzal oblasť výroby  po bývalej NOBLEX GmbH sa zabezpečí, aby sa dodržiaval vysoký štandard kvality známy pre NOBLEX, ako aj včasnosť dodávok výrobkov. V rámci tejto spolupráce sa bude naďalej používať technológia tepelného zobrazovania Heimdall a tento sortiment sa bude rozširovať.

  Cena bez DPH
  0 ks za 0,00 €
  Cena s DPH
  0 ks za 0,00 €
  Navrch stránky

  UPOZORNENIE

  Stránky, na ktoré sa chystáte vstúpiť sú určené len pre odbornú verejnosť v oblasti zbraní a streliva. Vstupom na ne vyhlasujete, že ste držiteľom zbrojného preukazu alebo zbrojnej licencie.

  Websites you are about to enter are dedicated to experts in field of firearms and ammunition. You state that you are firearms licence or permit holder by entering these sites.

  Vstúpiť