Epoxidové lepidlo UHU PLUS ENDFEST

Cena s DPH:
9,50 €
Cena bez DPH:
7,92 €
Obj. čislo:
900180
-+

Epoxidové lepidlo UHU PLUS ENDFEST

Lepidlo UHU PLUS ENDFEST 300 je ideálne pre lepenie magnetov k rôznym povrchom: kov, drevo, drevotrieska, termosety, tvrdé PVC, lamináty, keramika, porcelán, sklo, betón, kameň, mramor, guma, polystyrén a ďalšie.

Ak zlepíte dva neodýmové magnety dokopy, začnú sa správať rovnako ako jeden veľký magnet. Pomocou epoxidového lepidla si preto dokážete vytvoriť magnety s rozmermi, ktoré by ste inak možno nikde nezohnali.

Lepidlo je odolné voči vlhkosti, olejom, alkoholom, rozpúšťadlám, kyslému prostrediu (nie však koncentrovaným kyselinám). Do zaschnutého lepidla je možné vŕtať alebo ho pretrieť bez poškodenia spoja.

UHU PLUS ENDFEST 300 nie je vhodné pre lepenie polypropylénu (PP), polyetylénu (PE), teflónu a silikónu.

NáVOD NA POUŽITIE:
- Očistite povrch od špiny a mastnoty. Ak je povrch vlhký, utrite ho.
- Odstránte uzáver dvojstriekačky.
- Vytlačte lepidlo aj tvrdidlo a zmiešajte ich v pomere 1:1. Poriadne premiešajte.
- Lepidlo naneste na jeden povrch a priložte na druhý povrch. Pri drsných alebo poréznych materiáloch lepidlo naneste na obidva povrchy.
- Povrchy pritlačte k sebe a zafixujte.
- Konce striekačky poriadne očistite. Vylomte uzáver z piestov a uzavrite striekačku.
- Lepidlo skladujte v suchom a chladnom prostredí.

Pri izbovej teplote je možné s lepidlom manipulovať 90 minút. Maximálnu tvrdosť dosiahne po 12 hodinách. Počas aplikovania lepidla je potrebná teplota aspoň 15°C. Pri vyšších teplotách je rýchlosť tvrdnutia väčšia a takisto sa spoj stáva pevnejším:

Teplota / Čas tvrdnutia / Pevnosť
20°C / 12 hodín / 120 kg/cm2
40°C / 3 hodiny / 150 kg/cm2
70°C / 45 minút / 200 kg/cm2
100°C / 10 minút / 250 kg/cm2
180°C / 5 minút / 300 kg/cm2

Pri lepení magnetov neodporúčame prostredie zohrievať. Zvýši sa síce pevnosť spoja, ale magnety môžu v dôsledku vysokej teploty stratiť časť svojej magnetickej sily. K strate magnetizmu väčšinou dochádza už pri 80°C. Sila 120 kg je výrazne viac, než býva odtrhová sila neodýmových magnetov s plochou 1 cm2, preto pri lepení magnetov pevnosť 120 kg/cm2 väčšinou úplne postačuje.

Po zaschnutí lepidlo dokáže zniesť nízke teploty až do -20°C a vysoké teploty do 100°C, čo je viac, než bežná teplotná odolnosť neodýmových magnetov.
  Cena bez DPH
  0 ks za 0,00 €
  Cena s DPH
  0 ks za 0,00 €
  Navrch stránky

  UPOZORNENIE

  Stránky, na ktoré sa chystáte vstúpiť sú určené len pre odbornú verejnosť v oblasti zbraní a streliva. Vstupom na ne vyhlasujete, že ste držiteľom zbrojného preukazu alebo zbrojnej licencie.

  Websites you are about to enter are dedicated to experts in field of firearms and ammunition. You state that you are firearms licence or permit holder by entering these sites.

  Vstúpiť