SWAROVSKI OPTIK, Rakúsko

 

Príbeh rakúskej podnikateľskej rodiny sa začal písať už v roku 1895, keď Daniel Swarovski, ktorý vymyslel prvú elektrický brúsku šperkov na svete, založil rodinnú spoločnosť v Tirolsku. Od tej doby sa názov Swarovski stal po celom svete synonymom najjasnejších krištáľov, precízneho brúsenia a skvelým duchom inovácií, pretože pôvodný podnik expandoval aj do ďalších oblastí podnikania. Spoločnosti skupiny Swarovski dnes dodávajú svetu leštené šperky a krištáľové výrobky, brúsne a rezacie nástroje, ako aj športovú optiku. Aj keď sa na prvý pohľad zdá, že sortiment výrobkov je dosť rôznorodý, všetky spoločnosti v skupine zdieľajú dôležité zjednocujúce spojenie, a to impozantné výrobné a inžinierske znalosti, ktoré vyrastali z snahy rodiny Swarovski o stále vyššiu presnosť.

SWAROVSKI OPTIK 
V roku 1935 mal Wilhelm Swarovski, syn pôvodného zakladateľa, 17 rokov. Wilhelmova vášeň, už ako hobby astronóma, „byť bližšie k hviezdam“, ako to opísal on sám, prebudila jeho ambíciu vybudovať si vlastný vylepšený ďalekohľad. V otcovej továrni sa Wilhelmovi podarilo vyvinúť nový spôsob výroby a brúsenia hranolov, ktorý použil pri stavbe svojho prvého ďalekohľadu 6x30. Wilhelm v roku 1949 založil SWAROVSKI OPTIK KG v Absame v Tirolsku, čím položil základný kameň spoločnosti s celosvetovou reputáciou v oblasti športovej optiky. Prvý sériový produkt tejto spoločnosti, Habicht 7x42, je stále priemyselným štandardom v oblasti poľovníckej optiky a spoločnosť SWAROVSKI OPTIK ho stále vyrába v najlepšej tradícii svojho zakladateľa. Ďalekohľady, pozorovacie ďalekohľady, puškohľady a optronické prístroje z dielne Swarovski Optik sú voľbou pre náročných používateľov. Úspech spoločnosti je založený na jej inovatívnej sile, kvalite a vnútornej hodnote výrobkov a ich funkčnom a estetickom dizajne. Vášeň k prírode je neoddeliteľnou súčasťou firemnej filozofie a chvályhodne sa odráža v jej ekologickej výrobe a jej dlhodobom záväzku vo vybraných projektoch ochrany prírody. Obrat v roku 2018 bol 156,3 mil. EUR (2017: 146 mil. EUR) a vývozný pomer je 91%. Spoločnosť má okolo 960 zamestnancov.

Pokrok cestou presnosti a použitia najnovších technológií je filozofiou zakorenenou v genetickom kóde rodiny Swarovski a ich spoločnosti dodnes veria tomuto spoločnému princípu a hodnotám zakladateľov. Po legendárnom Habichte predstavil SWAROVSKI OPTIK svoj prvý puškohľad v roku 1959, prvý rozťahovací pozorovací ďalekohľad v roku 1967 a v roku 1971 prvý gumou chránený ďalekohľad na svete. V roku 1976 bol ako ďalšia svetová premiéra predstavený puškohľad vybavený tlmičom spätného rázu, ktorý zabraňuje poraneniam očí. V roku 1994 predstavil SWAROVSKI OPTIK svoj prvý teleskop. A už v roku 1999 sa ďalekohľad SWAROVSKI OPTIK EL s unikátnym zaostrovacím kolieskom (wrap-around grip) stal víťazom Field and Stream Magazine a získal cenu Best of the Best Award, za vývoj desaťročia. Od roku 2007 získal rad puškohľadov Z6 s prvým 6x zväčšením medzinárodné uznanie medzi svetovým poľovníckym bratstvom. Celkovo vyše 30 národných a medzinárodných ocenení vzdáva hold inovatívnej sile spoločnosti, vynikajúcej presnosti a nekompromisnej kvalite a tiež elegancii a inovatívnemu dizajnu, ktorý patrí do značky SWAROVSKI OPTIK.

 

  Cena bez DPH
  0 ks za 0,00 €
  Cena s DPH
  0 ks za 0,00 €
  Navrch stránky

  UPOZORNENIE

  Stránky, na ktoré sa chystáte vstúpiť sú určené len pre odbornú verejnosť v oblasti zbraní a streliva. Vstupom na ne vyhlasujete, že ste držiteľom zbrojného preukazu alebo zbrojnej licencie.

  Websites you are about to enter are dedicated to experts in field of firearms and ammunition. You state that you are firearms licence or permit holder by entering these sites.

  Vstúpiť