Nôž MIGUEL NIETO LINEA PATROL 3033

Cena s DPH:
69,50 €
Cena bez DPH:
57,92 €
Obj. čislo:
922759
-+

Nôž MIGUEL NIETO LINEA PATROL 3033

Bojový nôž Miguel Nieto vhodný aj na bežné použitie v prírode. Rukoväť z dreva bocote, kožené puzdro. Čepeľ zo španielskej nerezovej ocele AN-58 tvrdosti 58-60HRC. Táto pevná a húževnatá oceľ bola vyvinutá priamo firmou Miguel Nieto.

Nože Miguel Nieto pochádzajú z juhovýchodu Španielska z mesta Albacete, ktoré je od 16. storočia známe tradičnou výrobou nožov. Kováčske umenie sa neustále odovzdávalo ďalej z otca na syna. Miguel Nieto začal v roku 1980 so svojimi synmi budovať vlastné nové nože, ktorých základom je kvalita získaná kombináciou moderných technológií s tradičnými remeselnými skúsenosťami. Pri výrobe nožov podnik stále čerpá z rodinných tradícií a tajomstiev kováčskeho remesla, ktoré sa predávalo z generácie na generáciu.

Použitá oceľ AN-58 je vyvinutá v roku 2007 na prestížnej európskej univerzite v Castilla - La Mancha, kalená v kontrolovaných podmienkach pri teplote 1060 stupňov Celzia a potom postupne ochladzovaná viac ako 3 hodiny pri teplote 350°C. Výsledkom je špičkovú čepeľ s tvrdosťou 58 až 60HRC s obrovskou odolnosťou voči akejkoľvek korózii, nárazu a veľmi ľahkou údržbou.

Materiál rukoväte: Prírodné Bocote drevo
Celková dĺžka: 220 mm
Dĺžka čepele : 110 mm
Hrúbka čepele: 4 mm
Materiál čepele: Oceľ AN-58
Tvrdosť : 58 HRC
Hmotnosť: 190 g
Púzdro: Kožené
Clip: NIE
Prevedenie noža: Pevný
  Cena bez DPH
  0 ks za 0,00 €
  Cena s DPH
  0 ks za 0,00 €
  Navrch stránky

  UPOZORNENIE

  Stránky, na ktoré sa chystáte vstúpiť sú určené len pre odbornú verejnosť v oblasti zbraní a streliva. Vstupom na ne vyhlasujete, že ste držiteľom zbrojného preukazu alebo zbrojnej licencie.

  Websites you are about to enter are dedicated to experts in field of firearms and ammunition. You state that you are firearms licence or permit holder by entering these sites.

  Vstúpiť