MARTTIINI 183911 Fínsky nôž

Cena s DPH:
62,00 €
Cena bez DPH:
51,67 €
Obj. čislo:
922431
-+

MARTTIINI 183911 Fínsky nôž

Tradičná dýka od fínskeho výrobcu Marttiini s drevenou rukoväťou z dreva pakka.

- Čepeľ je vyrobená z nehrdzavejúcej ocele.
- Cena zahŕňa aj kožené puzdro.
- Dĺžka čepele: 11 cm.
- Celková dĺžka: 23 cm.
- Hmotnosť: 180 g.

Fínsku spoločnosť Marttiini založil v roku 1928 Jann Marttiini, ktorý navrhol prvý nôž Lynx. Spoločnosť má za sebou dlhú tradíciu vo výrobe dokonalých nožov, ktoré nesklamú ani v najťažších momentoch, pretože pre obyvateľov severských krajín mal nôž dôležitý význam pre prežite v drsných podmienkach.

Nože Marttiini sú vhodné na lov, rybárčenie, kempovanie, domácnosť i profesionálne použitie.

V súčasnosti pri výrobe nožov spoločnosť Marttiini kombinuje najmodernejšie výrobné technológie s unikátnym fínskym dizajnom a s tradičnými skúsenosťami, ktoré nazbierali za viac ako 80 rokov. Veľkú pozornosť venujú výberu vhodného materiálu na výrobu čepelí a rukovätí.

Pri výrobe čepelí Marttiini využíva uhlíkovú oceľ, carbinox T508 a nehrdzavejúce chrómové ocele 440C, 4034, 420C. Čistenie a odolnosť čepele proti korózii zlepšuje povlak MARTEF.

Tradičným materiálom pri výrobe rukovätí je fínska kučeravá breza, ktorá je trvácna a veľmi krásna. Pri niektorých modeloch sa breza tepelne upravuje, čo dodáva drevu tmavú farbu tvrdého dreva. Taktiež využívajú aj klasickú brezu, drevo Pakka, ružové drevo a špeciálnu protišmykovú gumu.

Puzdra sú vyrábané z prírodnej lakovanej kože, z nylonových vlákien Cordura firmy DuPont a z plastu.

Fotogaléria k produktu MARTTIINI 183911 Fínsky nôž

  Cena bez DPH
  0 ks za 0,00 €
  Cena s DPH
  0 ks za 0,00 €
  Navrch stránky

  UPOZORNENIE

  Stránky, na ktoré sa chystáte vstúpiť sú určené len pre odbornú verejnosť v oblasti zbraní a streliva. Vstupom na ne vyhlasujete, že ste držiteľom zbrojného preukazu alebo zbrojnej licencie.

  Websites you are about to enter are dedicated to experts in field of firearms and ammunition. You state that you are firearms licence or permit holder by entering these sites.

  Vstúpiť