Lovecká vášeň

Cena s DPH:
24,00 €
Cena bez DPH:
20,00 €
Doba dodania:
Na sklade
Obj. čislo:
900033
-+

Lovecká vášeň

Kniha Lovecká vášeň svojim čitateľom prináša jedinečné príbehy z lovu domácich, ale aj exotických druhov zveri. Kniha obsahuje celkom 43 kapitol (39 kapitol je v slovenčine a štyri v češtine), rozdelených podľa ročných období. Osobitnú kapitolu tvoria lovy v zahraničí.

Autor: Michal Greštiak
Počet strán: 264
Počet fotografií: 194

Lov zveri je prastará činnosť. ktorá sprevádza ľudstvo hádam od jeho počiatku. Napokon. bez lovu by sme sa evolučne asi ďaleko nedostali. Boli sme, aj na základe neustáleho zdokonaľovania techniky lovu, predurčení byť na vrchole potravinového reťazca, vďaka čomu sme prežili. Sme najvyšší predátori, ktorí lovia aj v súčasnosti, avšak vieme vlastne prečo?
Prvoradý cieľ je jasný, v rámci chovateľského zámeru zámeru udržať stanovené počty zveri na ako-tak prijateľnej úrovni Dôvody sú asi každému známe. A preto regulujeme, selektujeme. aby sme si občas, za odmenu, dopriali výnimočný lov na trofejovú zver. Kým v prvom prípade ide skôr o zodpovednú a takpovediac povinnú činnosť, v prípade druhom si lov snažíme spríjemniť a spojiť s nevšedným a nezabudnuteľným zážitkom, keď si ho vychutnávame väčšinou v kruhu blízkych priateľov.
Slovensko je nádherná prírodná krajina s bohatstvom rozmanitej zveri a tak o zážitky z poľovačiek nie je núdza. Slovensko je aj výnimočná krajina s množstvom výnimočných, talentovaných a skvelých ľudí. Takým je aj autor tejto, rozsahom neveľkej ale obsahom bohatej publikácie, ktorý trpezlivo zozbieral množstvo zážitkov z poľovačiek a nám, čitateľom, tak umožnil zúčastniť sa s určitou dávkou fantázie, tohto nevšednéhe deja.
Fenomén tohto dielka však tkvie aj v tom, že historicky zachytáva obraz určitého obdobia, ako človek pristupoval k tradíciám lovu, ako nakladal s divinou, trofejou a čo pre neho samotného lov znamenal. Niečo ako odkaz pre budúce generácie, ako sme si tu žili a tešili sa zo života. Aj toho poľovníckeho. A všetko v rámci pravidiel a stanovených regulí.
Príbehy sú jedinečné, pravdivé, doložené fotografiami zaslúžia si výnimočné spracovanie. To sa autorovi publikácie podarilo a tak môžeme byt vďaka nemu účastní na nevšedných lovoch v našej jedinečnej prírode. Lovu zdar, priatelia!
TIBOR BENČIČ

Fotogaléria k produktu Lovecká vášeň

  Cena bez DPH
  0 ks za 0,00 €
  Cena s DPH
  0 ks za 0,00 €
  Navrch stránky

  UPOZORNENIE

  Stránky, na ktoré sa chystáte vstúpiť sú určené len pre odbornú verejnosť v oblasti zbraní a streliva. Vstupom na ne vyhlasujete, že ste držiteľom zbrojného preukazu alebo zbrojnej licencie.

  Websites you are about to enter are dedicated to experts in field of firearms and ammunition. You state that you are firearms licence or permit holder by entering these sites.

  Vstúpiť